KONST / Litografier / Färglitografi 11528129
nr 1152 8129
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Leda och svanen, signerad och daterad -73, motivet: 28x40
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
1.600 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 december 2017
kl 19:46:37
5/12 13:29:33
100 kr
11/12 19:41:37
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin